joi, 2 februarie 2012

Suntem in sferturi la C E 2012

Singurul sport, la care o nationala de baieti din Romania, este calificata in sferturi la C E in 2012,nu stiu daca ghiciti, este futsal.Mai concret, dupa victoria de aseara, asupra Cehiei cu 3-1, de la C,E,  2012 din Croatia,echipa Romaniei s-a calificat in sferturile de finala.Dupa un meci aprig disputat, in care cehii au deschis scorul inca din minutul 8,prin Bely,dar ai nostri,condusi magistral de pe margine, de Rivera Amoros De Quinos,au reusit sa intoarca rezultatul ,prin golurile lui Dobre min 17,Ignat 34 si Matei 37.Astfel Romania, este calificata in sferturi, inaintea ultimului meci din grupa noastra,Croatia -Cehia,care mai conteaza doar pentru configuratia ,finala a grupei.In functie de locul final ocupat in grupa, Romania va juca in sferturi cu Spania sau Ucraina.Sa le uram baietilor succes in continuare si sa ajunga in finala.