sâmbătă, 14 ianuarie 2012

Noul Chivu?

Stefan Adrian Popescu,un iesean care in mai va face 19 ani ,component al echipei italieane Cesena a reuasit la debut,in Cupa Italiei sa dea gol in minutul 20 ,lui Napoli,dar ghinion ,dupa numai 9 minute a iesit accidentat de pe teren si echipa lui a pierdut cu 2-1 meciul.La echipa la care Mutu nu a fost convocat la acest meci ,Stefan a jucat fundas stinga postul pe care evolueaza normal,dar la prima ocazia nu a refuzat sa dea gol si inca ce gol.E bucuros ca joaca la aceeasi echipa cu Mutu si il considera ca pe un frate mai mare.Si iata cum abia a jucat citeva minute titular si lumea deja il vede ca pe un nou Chivu sau de ce nu inlocuitorul lui Rat.Sa-i uram succes in continuare si sa asteptam sa vedem cum va evolua,cine stie?